• SEBA GELİNLİK • 2018 GELİNLİK NİŞANLIK ABİYE MODELLERİ • BAKIRKÖY İSTANBUL •
Ana Sayfa
Hakkımızda
Adres ve Telefon

Gelinlik Modelleri 2018
Nişanlık Abiye Model
Çocuk Gelinlik Model
Gelinlik Fiyatlarımız

Gelinlik Aksesuarları

Gelinlik Kampanyası
Nişanlık Abiye İndirim

Kiralık Gelinlikler
Kiralık Nişanlıklar

Sıkça Sorulan Sorular
İnsan Kaynakları

Dünya Modelleri
Gelinlik Bilgileri
Gelin Adaylarına
Nikâh Düğün Evlilik

 
|| SEBA GELİNLİK || GELİNLİK NİŞANLIK ABİYE MODELLERİ || İSTANBUL ||

Bedeninize Uygun Gelinlik

Gelin Ayakkabısı

Gelin El Buketi

Gelinin Acil Durum Çantası

Kusursuz Gelin

Gelin Makyajı

~ Gelin Makyajı ~

Yüz Şekillerine Göre Makyaj Teknikleri

Doğru makyaj, yüz anatomisine ve kemik yapısına göre yapılmalıdır. Şimdi kısaca yüz tiplerinden bahsedelim. Her yüz birbirinden farklıdır. Aşağıda göreceğiniz örnekler sadece sizlere genel bir fikir vermesi açısından önemlidir.

Aşağıda oval yüz tipini görmektesiniz. Oval yüzde yatay çizgiler çizildiğinde oranların birbirine eşit olduğu görülmektedir. Oval yüzdeki gölgelendirmeler şekilde görüldüğü gibidir.

Şekil 2

Şekil 2’de alnı dar olan yüz tipinde üç eşit orantıyı görmekteyiz. Yüzün oran olarak geniş kısımlarına koyu renk bir fondötenle gölge yapılır. Diğer yerler ( dar bölgeler) açık renk fondötenle aydınlatılır. Göz makyajında ise gölgelendirme yukarı doğru değil yana doğru olmalıdır.

Şekil 3

Şekil 3’te dar alınlı ve köşeli olarak tanımlayabileceğimiz yüz tipinde, gölgelendirmeler görülmektedir. Sert hatlar, koyu renk fondöten kullanılarak yumuşatılır. Diğer bölgeler ise açık renk fondötenle aydınlatılır.

Şekil 4

Şekil 4'ü, dar alınlı yuvarlak yüz olarak tanımlayabiliriz. Yanaklardaki yuvarlaklıklar, koyu renk fondöten kullanılarak gölgelendirilmelidir. Yuvarlak noktalı bölgeler ise aydınlatılmalı ve göz gölgelendirmesi hafif yukarı doğru olmalıdır.

Şekil 5

Geniş alınlı yuvarlak yüzde ise yanak gölgelendirmesi ile yüz, ovale yaklaştırılır. Alna da hafif gölgelendirmeler yapılabilir.Göz makyajında da yine yukarı doğru gölgeler tercih edilmelidir.

Şekil 6

Geniş alınlı köşeli yüzde gölgelendirmeler, yine köşeli ve geniş kısımlara uygulanmalıdır. Aydınlatmalar ile yüz yumuşatılmalıdır.

Makyaj Gölgesi

Genel olarak aynı yüze, iki farklı gölge uygulanması ile gerçekleştirilen alttaki yüzlerden birisi (Şekil 1) daha uzun bir yüz izlenimi veriyor. Şekil 2'deki ise daha geniş bir yüz izlenimi veriyor. Gölge bilincine sahip olarak yapılan makyajın istenileni nasıl verdiğini bu örneklerle basit olarak gösterdik.

Gelinlerin en çok dikkat etmeleri gereken şeylerden biri de kendilerini değiştirmeden, kendilerine yakışanı yapmalarıdır.

Makyajın daha kalıcı olabilmesi için yüze, ten rengini etkilemeyecek transparan toz pudra uygulamak gerekir. Gün boyu parlamayı önlemek için bu pudrayı yanınızda taşımanızda fayda var. Ayrıca makyaj altına uygulamak için yağ dengeleyici bir jel de kullanılabilir. Bu iki çözümden biri makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Öncelikle, sivilce ile hiç bir zaman oynamamalı ve sivilceyi olduğu yerde kurutmalısınız. Makyaj yaparken de ilaçlı fondöten ve makyaj malzemesi kullanılmalıdır.

Koyu tenli bir cilde sahipseniz, 2 - 3 ton açık aydınlatıcı kullanmakta fayda vardır. Ayrıca şeftali rengi allıklar ve toz pudra, koyu tenli suratlarda güzel durur. Fakat koyu tenli ciltler, boyun ve yüz arasındaki ten rengi farkına dikkat etmeliler. Tonlar birbirini tutmalıdır.

Eğer saç, makineye girmeyecekse makyajı önce yapmakta fayda vardır, böylece kuaför, saçı makyaja göre şekillendirebilir.

Sayfa Başı

  3
55
.