• SEBA GELİNLİK • 2019 GELİNLİK MODELLERİ • BAKIRKÖY İSTANBUL •
Ana Sayfa
Hakkımızda
Adres ve Telefon

Gelinlik Modelleri 2019
Nişanlık Abiye Model
Çocuk Gelinlik Model
Gelinlik Fiyatlarımız

Gelinlik Aksesuarları

Gelinlik Kampanyası
Nişanlık Abiye İndirim

Kiralık Gelinlikler
Kiralık Nişanlıklar

Sıkça Sorulan Sorular
İnsan Kaynakları

Dünya Modelleri
Gelinlik Bilgileri
Gelin Adaylarına
Nikâh Düğün Evlilik

 
|| SEBA GELİNLİK || GELİNLİK NİŞANLIK ABİYE MODELLERİ || İSTANBUL ||

Bedeninize Uygun Gelinlik

Gelin Ayakkabısı

Gelin El Buketi

Gelinin Acil Durum Çantası

Kusursuz Gelin

Gelin Makyajı

~ Kusursuz Gelin ~

Tüm kadınların kendilerine en çok özen gösterdiği gündür düğün günü. Hayat boyu beklediğiniz o özel günde, mükemmel görünmeyi kim istemez ki? Bir masal gelini gibi görünmek için tam 1-2 ay öncesinden, kendinize özel bir bakım uygulamanız gerekir.

Gelin Adayı Bakım Programı:

* Fazla Kilolar:

Düğün günü, gelinliğinizle güzel görünebilmek için önce fazla kilolarınızı atmaya çalışın. Kusursuz olabilmeniz için ö­nce kendinizi güzel bulmanız gerekiyor. Nikâh gününüzden 2 ay önce, kendinizi düzenli bir rejime sokun. Sebze meyve ağırlıklı rejim, sizin fazla kilolarınızı atmanıza yardımcı olacaktır. Sabahları yapacağınız 1 saatlik yürüyüş, hem sizi bulunduğunuz stresten uzaklaştıracak hem de sizin forma girmenizi sağlayacaktır.

* Güzel Görünmenin Sırları:

Düğün gününden önceki ay, iki kez vücut bakımı yaptırın. Bu, vücudunuzun pürüzsüz görünmesi için ilk adım. Peeling gibi yöntemler, vücuttaki ölü hücrelerin atılması için size yardımcı olacaktır.

Tüm vücuttaki cilt lekelerinin ve sivilcelerin tedavisi için, bir güzellik uzmanına danışarak bakım kürleri uygulayın, eğer vücudunuzda lekeler ve sivilceler varsa, özel gecenizde güzel görünmeyecektir.

Cildinizin yumuşacık ve pürüzsüz olması için, düzenli bir bakım kürüne girmeniz gerekmektedir.

Ağda yapılan bölgeler kızarıp kabarabileceğinden, asla ağdanızı son güne bırakmayın. Epilasyon gibi seçeneklere başvuracaksanız; en az iki ay öncesinden uygulamanızda yarar vardır.

Manikür ve pedikürünüzü bir gün önceden yaptırırsanız; tırnaklarınız pembe görünmeyecektir.

* Pürüzsüz Bir Cilt:

Makyajın güzel gözükebilmesi için, cildin temiz ve dengeli olması gerekir. Cilt sorununuz varsa, o­nu makyajla kapatmak yerine tedavi yöntemine başvurmanız gerekir.

Cildinizin pürüzsüz olabilmesi için, en az iki kez cilt temizliği yaptırmak gerekir. Temizlik sırasında cildiniz kızarabileceği için bu temizliğin nikâhtan 3-4 gün ö­nce yapılmasında yarar vardır.

* Düğün Gününe Özel:

Sabah uyanınca hemen yataktan fırlamayın, biraz keyif yapın.

Sonra küveti doldurup içine girin, bu, sizi biraz rahatlatacaktır. Değişik banyo losyonları, güzel kokmanızı sağlayacaktır. Banyodan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi unutmayın.

Banyodan sonra iyi bir kahvaltı yapın; çünkü gün boyu yemek yiyemeyebilirsiniz.

Nikâhtan en az 4-5 saat önce kuaförünüze gidin.

Parfümünüzün gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız; onu iç çamaşırınıza da sürün.

Ayakkabılarınızın düğün gecesi sıkmaması, sizi rahatsız etmemesi için, giymeden önce içinde bir saat nemli bez bekletin ve ayağınıza pudra sürün.

* Gelin Makyajı:

Makyajınızı, pastel tonlarda seçerseniz; bu, sizi çok daha genç ve doğal gösterecektir.

Makyajınızın saatler boyu dayanabilmesi için çok dikkatli yapılması ve kalıcı ürünler kullanılması gereklidir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve makyaj tamamlandıktan sonra makyajın üstünün transparan bir pudrayla geçilmesi, renklerin karışmasını engelleyecektir.

Makyajda kullanılacak renklerin, gelinliğin aksesuarlarına ve sizin ten renginize uymasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Gelinliğiniz dekolteyse; yüze yaptığınız makyajı dekolteye de yayın.Yüzünüzdeki renkle dekoltenizdeki renk farklı olursa, bu çok çirkin gözükür. Makyajın gelinliğe bulaşmasını önlemek için gelinliğinizi giyerken bu bölgeleri bir kağıt veya kumaş parçasıyla kapatabilirsiniz.

Sayfa Başı

  1
29
.